A hajápolás területén, a korpa az egyik leggyakrabban említett problémák közé sorolható, amely több mint 150 éve vita tárgyát képezi. Tény az, hogy a korpásodást számos tényező idézheti elő. Ide sorolható a vitaminhiány, a légkör szennyezettsége vagy a fokozott stressz is. Az üzletekben és gyógyszertárakban samponok, gyógyszerek és természetes készítmények tömkelege kapható, de ezek nem minden esetben jelentenek végleges megoldást. A szépségipar szakemberei igyekeznek lerántani a leplet a korpásodásról keringő tévhitekről.
Első tévhit: a korpa a gyenge vérkeringés, a kiegyensúlyozatlan táplálkozás és a nem megfelelő hajápolás eredményeként jelentkezik.
Tény: a korpát a mikroszkopikus nagyságú Malassezia gomba okozza, ami természetes módon a fejbőrön él, és különböző külső tényezők hatására „hiperaktívvá" válik. Ez a gomba egyes sejteket gyorsabb osztódásra késztet, és végül korpa formájában távozik.
Második tévhit: azok a személyek, akik a korpásodás problémájával küzdenek, szakorvos segítségét kérik.
Tény: ezek a személyek elsősorban a fodrász véleményét kérik ki, és csak végső esetben fordulnak orvoshoz.
Harmadik tévhit: a korpa csak a felnőtteknél jelentkezik.
Tény: a korpa úgy felnőtteknél, mint serdülőknél is jelentkezhet. Ez utóbbi esetben leginkább a serdülők szervezetében lezajló hormonális változás eredményeként jelenhet meg.
Negyedik tévhit: a korpa férfiaknál gyakrabban jelentkezik.
Tény: a korpa nőknél és férfiaknál is ugyanolyan gyakori.
Ötödik tévhit: a fej masszírozása a leghatékonyabb módszer arra, hogy megszabaduljunk a korpától.
Tény: a fej masszírozása valóban segít, de csak abban hogy az elhalt, elszarusodott sejtek könnyebben eltávolodjanak, de nincs gyógyhatással a bőr teljes egészére, aminek következményeként a korpa pár nap elteltével újból megjelenhet.
A legjobb minőségű samponok használata sem tüntetheti el a korpát, mivel ezek a gombák a bélflórák részei, nem lehet teljes egészében megszabadulni tőlük.